• +420 608 330 123 (zákaznická podpora, 7-15:30)
  • +420 739 054 455 (potisk a výšivka)
  • obchod@dobrytextil.cz

Kategorie


Cena dopravy

Cena dopravy

Ručníkový den

Ručníkový den se slaví každý rok 25. května. Jde o vyjádření úcty spisovateli Douglasu Adamsovi od jeho věrných fanoušků. Poprvé proběhl 2 týdny po Adamsově náhlé smrti v roce 2001 a od té doby se koná každý rok po celém světě.

golfový ručníkgolfový ručník zelený 

RUČNÍKOVÝ DEN

Už jste slyšeli o ručníkovém dni? Ne?

   "DON'T PANIC - NEPROPADEJTE PANICE" Douglas Adams

    Čtěte dál a možná zjistíte, že o hodně přicházíte.

 

 

Co se ten den děje?

Po celém světě se v tento den pohybují lidé, kteří s sebou všude nosí ručník a pokud možno velmi viditelně. O nápadnost ručníku tu jde především a to z důvodu, aby se stal hlavním tématem rozhovoru a donutil tak ty, kteří ještě Stopařova průvodce po galaxii nečetli, aby tak učinili.

Kdo je Douglas Adams?

Douglas Adams (11.3.1952 – 11.5.2001) byl anglický spisovatel, který proslul svou sérií Stopařův průvodce po Galaxii. Byl velkým obdivovatelem moderních technologií, milovníkem aut, „radikálním ateistou“, ale také environmentálním aktivistou, který se podílel na záchraně ohrožených druhů zvířat.

Stopařův průvodce po Galaxii

Původně rozhlasová hra je satirickým sci-fi, které se stalo v mnoha ohledech kultovním. Série je pětidílná a vůbec poprvé byla uvedena rádiem BBC 4. Následně byla zpracována do komiksu, divadelního představení, televizního seriálu, počítačové hry i celovečerního filmu.

Skládá se z těchto 5 dílů:

  • Stopařův průvodce Galaxií 1.
  • Stopařův průvodce Galaxií 2. - Restaurant na konci vesmíru
  • Stopařův průvodce Galaxií 3. - Život, vesmír a vůbec
  • Stopařův průvodce Galaxií 4. - Sbohem, a dík za ryby
  • Stopařův průvodce Galaxií 5. - Převážně neškodná

O čem to je?

Děj vypráví příběh Arthura Denta, jehož dům se má bourat, aby udělal prostor nové dálnici. To samé se děje o 2 světelné roky dál, jenom tentokrát jde o demolici planety Země kvůli vybudování nové expresní vesmírné dálnice. Muž se postaví před demoliční četu, která chce zbourat jeho dům, ale jeho přítel, Ford Prefect, ho utiší a odtáhne do místní nalévárny. Tam mu sdělí, že se Zemí je nadobro konec a zachrání ho. To dokáže díky tomu, že sám je maskovaným mimozemšťanem z planetky poblíž Betelgeuse. Země je poté zdemolována Vogony.

Kniha zároveň odpovídá na základní otázku života, vesmíru a vůbec. Odpověď vypočítal největší počítač všech dob a je ... (dozvíte se v knize). Bohužel nikdo nezná základní otázku. Ta je ovšem velice důležitá pro myši, které postaví ještě větší počítač než předchozí - planetu Zemi. Současně sledují průběh řešení otázky tím, že jsou také na Zemi a nechají lidi na sobě dělat pokusy.

Arthur Dent zažívá neobyčejná dobrodružství a nakonec se dostává ke stavitelům planet, kde se již buduje záložní planeta Země. Je pouze logické, že se myši snaží získat jeho mozek, jakožto jediného pozemšťana, který byl na Zemi až do jejího konce, protože v něm je zakódovaná základní otázka.

Proč zrovna ručník?

Ručník je totiž podle Stopařova průvodce po Galaxii tou nepotřebnější věcí, kterou u sebe každý mezihvězdný stopař může mít.

„Pokud jde o ručníky, Stopařův průvodce po Galaxii o nich říká hned několik věcí. Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu – můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Kakrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás – blbá jak tágo, ale značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.“ (Adams Douglas, Stopařův průvodce po Galaxii, vydavatelství Argo, Praha: 2002, ISBN: 978-80-257-0030-3).

Froté ručníky

Už máte svůj ručník?

Ať už jste také fanouškem těchto úžasných knih či nikoli, určitě si musíte pořídit svůj jedinečný ručník, který Vám zaručí, že Vás během cestování nekonečným vesmírem nikdy nic nezaskočí. Můžete si vybrat ručníky, ale i větší osušky v různých barvách a materiálech. Hlavně ať jsou nápadné!

Ručníky

Všechno bylo, jak mělo být. Vše bylo připraveno. Věděl, kde má ručník.“ Douglas AdamsOvěřeno našimi zákazníky

98% zákazníků doporučuje náš obchod.

→ Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz
Jak jsou recenze shromažďovány?

Vše v pořádku

Ověřený zákazník, 02 .07. 2020
*****

Spokojenost.

Ověřený zákazník, 01 .07. 2020
*****

Spokojenost

Ověřený zákazník, 01 .07. 2020
*****