Vážení zákazníci, Vánoce se blíží a my Vám, jako každý rok, prodlužujeme možnost vrácení dárků až do konce ledna 2022.
Ještě nejste naším registrovaným zákazníkem? Zaregistrujte se a získejte zdarma e-book, který Vám pomůže udržet oblečení stále jako nové.
Zákaznická podpora
+420 608 330 123
(Po-Pá, 7-15:30)
Potisk a výšivka
+420 739 054 455
(Po-Pá, 7-15:30)
Nakupte ještě za 2 000 Kč
a dopravu máte zdarma
0 0 Kč
s DPH

Novinky 18. 6. 2021

V Dobrém Textilu jsme ohleduplní k přírodě i lidem

Společnost Dobrý Textil je tu pro vás už 10 let a od začátku se snažíme o odpovědný přístup nejen k podnikání, ale i k životnímu prostředí a lidem.


Uvědomujeme si, že vše, co děláme, má nějaký dopad na svět kolem nás. Proto chceme budovat firmu, kde budeme všichni pracovat rádi a která bude šetrná ke svému okolí i společnosti. Jsme silně vázáni na město a region, ve kterém působíme, a věříme v udržitelnost, inovaci, spolehlivost a spokojenost. Proto se staly našimi firemními hodnotami.

Každý z nás je součástí nějakého místa, regionu a chceme, aby nám tu bylo dobře. V Dobrém Textilu respektujeme přírodu. Řada z nás je nadšenými sportovci, milujeme běh, cyklistiku, jsme vášniví turisté. Příroda je pro nás zdrojem inspirace a tím nejlepším učitelem. Chceme, aby tu zůstala pro další generace a snažíme se pro to dělat, co můžeme. Balíme ekologicky, třídíme odpad a neustále rozšiřujeme náš sortiment udržitelné módy. Snažíme se také myslet pozitivně a usmívat se na svět okolo nás, protože věříme, že s pozitivním přístupem jde všechno líp.

Balíme ekologicky
Nabízíme ekologické balení, díky kterému nevznikají žádné plastové odpady. Zásilky balíme do papírových poštovních tašek nebo kartonových krabic a používáme papírovou lepicí pásku, která má přírodní lepidlo z kaučuku a neobsahuje rozpouštědla. Celé balení je tak kompletně recyklovatelné.

Třídíme odpad a recyklujeme
Třídění odpadu ve všech prostorech naší firmy je pro nás samozřejmostí. Druhou šanci dostávají starší použité kartonové krabice od našich dodavatelů a zákazníků, do kterých balíme objednávky. Nevyhazujeme ani hodně poničené krabice, které najdou využití rozřezané jako proložky do balíků.  Při recyklaci obalů spolupracujeme se společností EKO-KOM a.s. a použité tonery z tiskáren mají u nás místo ve sběrném boxu pro ekologickou recyklaci. 
Zapojili jsme se také do projektu Zelená firma, díky kterému umožňujeme našim zaměstnancům i veřejnosti zbavit se ekologickým způsobem drobného elektroodpadu, jako jsou například drobné elektrospotřebiče, baterie nebo zářivky.

Volíme uhlíkově neutrální přepravu zásilek
Spolupracujeme s dopravci, kteří se zavázali bojovat proti změně klimatu. Tito dopravci měří a redukují svou uhlíkovou stopu a poté zvýšené emise vyrovnávají financováním projektů čisté energie po celém světě.

Spolupracujeme s dodavateli, kteří myslí "zeleně"
Pečlivě si vybíráme naše dodavatele. Podmínkou pro navázání spolupráce je certifikace o používání pouze zdravotně nezávadných materiálů. Dáváme přednost obchodním partnerům, kterým záleží na odpovědném chování vůči životnímu prostředí. Jedním z nich je náš přední dodavatel, společnost MALFINI (dříve ADLER). MALFINI pomáhá vybraným prospěšným projektům, podporuje třídění a recyklaci obalových odpadů a dodržuje udržitelné metody. Mezi certifikace a projekty, které tato společnost podporuje a zavázala se tak k jejich dodržování, patří např. FAIR TRADE.

Rozšiřujeme sortiment produktů udržitelné módy
V našem sortimentu má pevné místo oblečení z biobavlny, která se pěstuje bez použití chemických postřiků za využití přírodních zákonitostí. Používání výrobků z biobavlny má tak dlouhodobé pozitivní důsledky při ochraně přírody a zdrojů vody. 

Druhou šanci jednou použitým materiálům přináší tašky a batohy vyrobené z před-recyklované bavlny. Materiál se zpracovává z odstřižků, které vznikly při výrobě jiného zboží. Nevyhodí se tak a mění se naopak ve výrobky, místo aby zamířily na skládku. Nezanedbatelná je také úspora vody, kterou použití před-recyklované bavlny přináší.

Recyklovaný polyester je hlavní surovinou při výrobě oblečení, tašek a batohů od našich dodavatelů James & Nicholson a Halfar. Recyklovaný polyester se vyrábí z recyklovaných PET lahví, které se rozemelou, roztaví a poté se znovu spředou do vlákna. Při výrobě recyklovaného polyesteru se velmi výrazně snižuje spotřeba vody a energie v porovnání s běžným polyesterem.

Děláme radost ostatním
Snažíme se, aby bylo na světě dobře nejen nám, ale i druhým. Proto posíláme třeba barevné osušky dětem do nemocnice, aby měly veselejší den nebo se zapojujeme do aukcí s cílem finančně pomoci rodinám, které se potýkají s vážnou nemocí. 


Neustále pracujeme na tom, aby se slovo "dobrý", které je součástí našeho loga, stalo synonymem pro vše, co děláme. 

 

 


Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli

Rubrika

NovinkyAutor článku
Magda Trefílková


Komentáře

Zatím žádné názory


Napsat komentář

Články, které by vás mohly zajímat 9

6 barev, které budou vládnout letošnímu podzimu a zimě

6 barev, které budou vládnout letošnímu podzimu a zimě

Jaké barvy budou IN letos na podzim a v zimě? Budou v kurzu spíše sytější tóny nebo pastelové odstíny? Na co se máme…

Číst více

Bestsellery roku 2021

Bestsellery roku 2021

Zajímá vás, jaké je to vůbec nejžádanější zboží letošního roku? Připravili jsme pro vás seznam toho nejprodávanějšího z…

Číst více

Kam zmizel Adler?

Kam zmizel Adler?

Co se stalo s Adlerem? Proč je u něj název Malfini? Hledáte zboží svého oblíbeného výrobce Adler a nemůžete ho najít?…

Číst více

Znáte Den svatého Patrika?

Znáte Den svatého Patrika?

Den svatého Patrika je svátkem, který se každý rok těší stále větší oblibě. Přestože u nás nemá tradici, můžete potkat…

Číst více

Získali jsme certifikát Přátelský e-shop České pošty

Získali jsme certifikát Přátelský e-shop České pošty

Díky certifikaci Přátelský e-shop České pošty můžete u nás využívat její služby v celém rozsahu.

Číst více

Co a proč je Black Friday?

Co a proč je Black Friday?

Sousloví Black Friday už díky mnoha společnostem prakticky zdomácnělo. Pokud se vám ale dosud vyhýbalo, můžete zjistit,…

Číst více

Zmijovka - legenda mezi čepicemi

Zmijovka - legenda mezi čepicemi

Čepice zmijovka patří k tradičnímu řeznickému oděvu. Je pletená a v zimě při zabijačkách zahřeje. Její historie je ale…

Číst více

Jak vznikl suchý zip

Jak vznikl suchý zip

Suchý zip je nedílnou součástí nejen módního průmyslu. Většina světa ho zná pod názvem Velcro. Věděli jste ale, že jeho…

Číst více

Nabízíme ekologické balení

Nabízíme ekologické balení

Do naší nabídky rozšířených služeb jsme nově zařadili také možnost přikoupit si ekologické balení objednávky.

Číst více