• +420 608 330 123 (zákaznická podpora, 7-15:30)
  • +420 739 054 455 (potisk a výšivka)
  • obchod@dobrytextil.cz

Z důvodu velkého počtu objednávek se může vyřízení Vaší objednávky o jeden den opozdit. Ze všech sil ale pracujeme na včasném doručení. Prosíme vás o trpělivost a děkujeme za pochopení.

Kategorie


Cena dopravy

Cena dopravy

Kde se vzala polokošile

Říká se jim polokošile nebo polo trička a jsou trendy součástí šatníku téměř každého muže. Kde a proč ale vlastně poprvé spatřily světlo světa?

  1. Kde se vzal název polokošile
  2. Rozšíření polokošil v móde
  3. Polokošile a sport
  4. Polokošile v tenisu
  5. Ležérní elegance polokošil dnes

Jak vznikl název polokošile

Polokošile nebo polotrička. Jak už sám název napovídá, polokošile vznikly jako typ dresu při hraní póla v Indii. Pólo bylo a dodnes je prestižný sport, který vyžaduje určitý styl oblékání. Ještě před vznikem polokošil museli bohatí hráči nosit velmi nepohodlné a těžké bavlněné košile. Ty byly hodně volné a límeček nedržel na svém místě. To sportování značně znepříjemňovalo. Hráči tedy dostali nápad a začali límeček připínat knoflíčky ke košili. A módní trend byl na světě.

Jak se rozšířily

Na konci 19. století navštívil obchodník John E. Brooks Anglii, kde si na zápase v pólu tohoto trendu všiml. Protože byl vnukem zakladatele nejstarší americké oděvní firmy, velmi ho to zaujalo a přivezl si s sebou nápad zpět do Ameriky. Zde pak společnost Brook Brothers začala přidávat knoflíčky na límce standardních oblekových košil. Ty se prodávají již od roku 1896 a ihned se staly módním hitem, který se rychle rozšířil po celém světě.

Sportovní dress code

Protože stejné problémy jako při pólu řešili i hráči dalších sportů, brzy se začaly polokošile používat jako pohodlné sportovní oblečení, které ale stále udržuje jakýsi luxusní styl oblékání. Poloošile se začaly tedy objevovat například v rugby, kriketu nebo tenisu. Právě poslední zmíněný je asi nejvíce proslavil.

Polokošile a tenis

Ještě počátkem 20. století nosili hráči pro sport dost nepohodlné oblečení. Byly to bílé bavlněné košile s ohrnutými rukávy. Ty kombinovali hráči s flanelovými kalhoty a kravatou. Ruku na srdce, v takovém oblečení se žádné extra sportovní výkony podávat nedají. První, kdo s nepohodlím na kurtu začal něco dělat byl, několikanásobný vítěz poháru Grand Slam, René Lacoste. Toto jméno je vám již jistě dobře známé. Tento tenista vytvořil lehkou bavlněnou košili s krátkým rukávem, kterou si pak sám oblékl na šampionát v roce 1926. Ostatní hráči byli z tohoto trendu u vytržení a košile měla obrovský úspěch. Proto Lacoste společně s kamarádem a obchodníkem André Gillierem vytvořil značku Chemise Lacoste a od roku 1933 začali prodávat jednobarevná trička s límečkem a znakem krokodýla. A proč právě krokodýl? René Lacoste dostal totiž přezdívku tohoto zvířete kvůli velikosti svého nosu. Myslím, že dnes již není mnoho lidí, kteří by tuto celosvětově proslulou značku luxusního oblečení neznali.

Elegantní a ležérní móda

Polokošile jsou mnohem pohodlnější než košile klasické a to nejen při sportu. Téměř každá oděvní značka zařadila polokošile do své nabídky a ty se tak staly běžnou součástí šatníku mužů i žen. Už dávno ale neplatí, že by se používaly pouze na sport. Staly se součástí módy. Dokonale totiž spojují pohodlí a eleganci. Nejsou tak formální jako klasické košile ale ani tak obyčejné jako běžná trička.

Dnes již máme na výběr z nepřeberného množství stylů, barev, délek a střihů. Přesto se stále polokošile těší velké oblibě při sportu. Už se tedy jedná spíše o střih než původní polokošili. Dnes se vyrábí z materiálů, které sou při sportu mnohem pohodlnější a funkčnější než klasická bavlna.

A co vy? Máte ve svém šatníku polokošili? U nás máme polokošile všech délek a střihů - mnoho barev a velikostí.Ověřeno našimi zákazníky

98% zákazníků doporučuje náš obchod.

→ Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz
Jak jsou recenze shromažďovány?

Zboží nebylo doručeno ani náhodou do 48 hodin jak je inzerováno ale jinak dobrý.

Ověřený zákazník, 30 .05. 2020
****

V tomto obchodě rád nakupuji,za prvé ceny normalni,dobrý výběr zboží atd

Ověřený zákazník, 30 .05. 2020
****

Spokojenost

Ověřený zákazník, 30 .05. 2020
*****