Zákaznická podpora
+420 608 330 123
(Po-Pá, 7-15:30)
Potisk a výšivka
+420 739 054 455
(Po-Pá, 7-15:30)
Nakupte ještě za 2 000 Kč
a dopravu máte zdarma
0 0 Kč
s DPH

Novinky 28. 2. 2019

Z chaty do haly aneb Jak roste Dobrý Textil

Zajímá vás, jak vznikl náš eshop od prvního prodaného trička až po tisíce produktů v hale? Přemýšlíte někdy, jak asi vypadá práce v eshopu a odkud vaše zboží přišlo? Podívejte se do zákulisí Dobrého Textilu a zjistěte, jak společně fungujeme a vytváříme stále lepší a lepší firmu.


První krůčky 

   Všechno začalo před 8 lety, když se dva mladí kluci rozhodli rozjet vlastní podnikání. Úkol zněl jasně – prodávat přes eshop trička s potiskem. Vše se dobře dařilo, ale postupně se ukázalo, že zákazníci by si přáli koupit i trička bez potisku. Zrodila se tak první myšlenka rozšířit sortiment zboží a začít prodávat kvalitní oblečení za rozumné ceny i bez potisku. První kroky byly, jak už to tak bývá, složitější. Zásilky se balily kdekoli to bylo v tu chvíli možné a na poštu se jezdilo na kole. Když už bylo zásilek více, nastalo první stěhování a to do chaty. Prostor byl sice větší, ale již během 2 let muselo dojít k dalšímu stěhování, tentokrát do rodinného domu. Sem už přišli první zaměstnanci a obchod se rozrostl. Rozrostl se ovšem velice rychle. Přibývalo objednávek, zboží i lidí ve firmě a bylo čím dál jasnější, že takto to dál nepůjde.

Příliš malý domeček

   Již od počátku roku 2018 jsme se potýkali s nepříjemnou situací. Těšilo nás, že eshop roste závratnou rychlostí a každý další zákazník nám dělal radost. Nicméně jsme se tím dostali do menšího prostorového problému. Po roce narážení do kolegů, okopávání si palců a řícení komínů krabic jsme se rozhodli učinit tomu přítrž a přestěhovali se do nových velkých prostor staré výrobní haly.

Z obýváku do haly

   Stěhování z dvoupatrového domečku o rozloze cca 100m2 do haly, která má asi 882m2 bylo náročné o to víc, že probíhalo v hlavní předvánoční sezóně a pouze během jediného víkendu. Poslední měsíce roku 2018 jsme tak strávili ve zcela novém prostředí a pomalu jsme se začali přizpůsobovat obrovskému prostoru. Zpočátku jsme si museli poradit s komunikačním problémem. V našem domečku, kde jsme seděli všichni takříkajíc „v obýváku“ stačilo na kohokoli jen houknout a všechno bylo vyřešeno. V hale, kde jsou i oddělené kanceláře, už to tak snadné nebylo. Hlavně zpočátku jsme se museli pro každou informaci pravidelně zdravě proběhnout. Postupně jsme se ale zorganizovali a procházky omezili na potřebné minimum.

Rychle do práce

   Kromě zvykání si na nová místa a hledání nových skladových pozic zboží, jsme se museli i kvalifikovat. Abychom dopravili zboží od dopravce k balicím pultům a od pultů k zákazníkům, museli se z nás dokonce stát řidiči nákladního výtahu :) . Protože se Vánoce kvapem blížily a počet objednávek stále rostl, neměli jsme moc času se rozkoukávat a museli jsme se vrhnout střemhlav do objednávání zboží a hlavně do balení.

Kam nás cesta povede dál?

   Teď už jsme naplno zabydlení a vyřizování objednávek je pro nás značně jednodušší. Cesta k úspěšnému podniku je ale vždy složitá a hrbolatá a stojí za ní nemalé úsilí. Věřím, že nás čeká spousta dalších novinek a zlepšení, abychom mohli udělat radost ještě více lidem. Proto děkujeme hlavně vám, zákazníkům, že svou spokojeností pomáháte budovat stále větší a lepší Dobrý Textil.

 

Tady pro vás máme video našeho vývoje. Mrkněte, jak to u nás vypadá.


Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli

Rubrika

NovinkyAutor článku
Monika Hloušková
Autor článku
Monika Hloušková

Do společnosti Dobrý textil jsem nastoupila už v roce 2017. Nejdříve jsem začala pracovat jako součást zákaznické podpory a vyřizovala jsem také objednávky. Postupně jsem se ale stále více začala věnovat psaní článků na blog a správě produktů. Nakonec jsem tedy zákaznickou podporu opustila a naplno se nyní věnuji produktovému managementu a marketingu.Komentáře

Zatím žádné názory


Napsat komentář

Články, které by vás mohly zajímat 9

Jak vznikl suchý zip

Jak vznikl suchý zip

Suchý zip je nedílnou součástí nejen módního průmyslu. Většina světa ho zná pod názvem Velcro. Věděli jste ale, že jeho…

Číst více

Nabízíme ekologické balení

Nabízíme ekologické balení

Do naší nabídky rozšířených služeb jsme nově zařadili také možnost přikoupit si ekologické balení objednávky.

Číst více

Jak vzniklo tričko

Jak vzniklo tričko

Klasické tričko je součástí šatníku každého z nás. Je pohodlné, příjemné, praktické a dokáže být i elegantní. Jeho…

Číst více

Kde se vzala polokošile

Kde se vzala polokošile

Říká se jim polokošile nebo polo trička a jsou trendy součástí šatníku téměř každého muže. Kde a proč ale vlastně…

Číst více

Jak se připravit na jaro

Jak se připravit na jaro

Jaro už je tady! Čeká nás příjemnější počasí, louky budou poseté květinami, sluníčko nás ohřeje a dny budou zase o něco…

Číst více

Víte proč se slaví Mezinárodní den žen?

Víte proč se slaví Mezinárodní den žen?

Víte, proč se slaví Mezinárodní den žen? Slavíte tento významný den nebo ho máte spojený s minulým režimem? Pokud vás…

Číst více

Koronavirus Covid-19 - Ochrana před virovým onemocněním

Koronavirus Covid-19 - Ochrana před virovým onemocněním

Virová onemocnění dokáží pořádně znepříjemnit život. Když se nakazíte chřipkou, cítíte se slabí, prakticky nepoužitelní…

Číst více

Fotoreportáž: Další velké stěhování

Fotoreportáž: Další velké stěhování

Prohlédněte si fotoreportáž a projdete s námi celým procesem přestavby a stěhování od začátku do konce.

Číst více

Ručníkový den

Ručníkový den

Ručníkový den se slaví každý rok 25. května. Jde o vyjádření úcty spisovateli Douglasu Adamsovi od jeho věrných…

Číst více