Doprava na PPL ParcelShop ZDARMA!
Ještě nejste naším registrovaným zákazníkem? Zaregistrujte se a získejte zdarma e-book, který Vám pomůže udržet oblečení stále jako nové.
Zákaznická podpora
+420 608 330 123
(Po-Pá, 7-15:30)
obchod@dobrytextil.cz
Potisk a výšivka
+420 739 054 455
(Po-Pá, 7-15:30)
potisk@dobrytextil.cz
K tomuto nákupu získáváte
DOPRAVU ZDARMA

Potisk triček a textilu


Potisk triček a textilu

Nabízíme komplexní služby v oblasti dodání a potisku reklamního textilu a pracovních oděvů. Právě s potiskem textilu máme několikaleté zkušenosti podložené stovkami již realizovaných zakázek pro velké firmy i koncové zákazníky.

Vzhledem k tomu, že textil nemusíme objednávat a držíme velké množství skladem, můžeme nabídnout výhodné ceny, rychlé dodání a široký výběr ze skladového sortimentu. Dle dohody, rozsahu a složitosti jsme schopni vaši zakázku vyřídit do 2 až 15 dnů.

Vybíráme pro vás vždy tu nejvýhodnější technologii. Na potisk reklamního textilu i pracovních oděvů používáme tyto technologie: sítotisk, sítotisk 3D, transfer, transferový flock, flex, flock, digitální potisk, digitální transferový potisk, reflexní potisk. Pokud vás zajímá, jak konkrétně se kterou technikou tiskne, jaké jsou její výhody a nevýhody, pokračujte ve čtení.

Potisk triček

Nabízíme potisk triček také pro jednotlivce, školy, školky, tábory i příležitostné akce. Rok co rok realizujeme potisk triček pro tábory a letní akce. Pokud i vám se blíží nějaká akce a rádi byste si udělali kolektivní trička, napište nám! Rádi vám poradíme a připravíme cenovou nabídku. Níže si můžete prohlédnout malou ukázku. Vlevo vidíte potisk trička metodou sítotisku, následuje tričko tištěné sítotiskem, potisk na tašku sítotiskem a úplně vpravo vidíte cyklistické tričko natisknut metodou transferu.

Jedete s kamarády na dovolenou nebo festival a chcete se odlišit? Pořiďte si společné tričko! Tento trend je rok od roku stále větší a cenově dostupnější. Loni jsme například realizovali potisk triček pro vodáky nebo také pro skupinku, která jela na Vizovické Trnkobraní.

Potisk triček sítotiskem na srdce sítotisk Trnkobraní Potisk na tašky Transfer cyklo výlet

Metody potisku textilu

Sítotisk

Sítotisk je nejstarší a nejpoužívanější metodou potisku reklamní textilu i pracovních oděvů. Tato metoda vznikla v USA a do Evropy se dostala po druhé světové válce. Do České republiky ji „dovezl“ Tomáš Baťa. Sítotisk, někdy taky nazývaný šablonový tisk je technika, která se používá nejen k potisku reklamního textilu, ale i jiných materiálů. DobryTextil.cz však tiskne pouze na reklamní textil a pracovní oděvy.

Před potiskem je potřeba připravit šablonu (síto), přes kterou se bude protlačovat barva na textil. Aby byl potisk kvalitní, je nutné dodat kvalitní podklady motivu (ideálně ve vektorech), viz. informace v části kolik mě bude potisk stát. Při potisku sítotiskem se na textil nanáší každá barva zvlášť. Pokud máte v motivu například 2 barvy, je potřeba udělat 2 přípravy. Grafiku si připravíme na PC a pro každou barvu v motivu vznikne tzv. film. Ten slouží pro přenesení motivu, nebo jeho části (pokud je motiv složen z více barev) na šablonu. Šablona je rám z kovu, dřeva, nebo plastu na který je napnuta speciální síťovina. Přenos motivu z filmu na šablonu je řešen osvitem. V místech krytých filmem zůstane zachována světlocitlivá vrstva nevytvrzená a místa, která byla vystavená světlu ztvrdnou. Poté se tiskový motiv vymyje vodou a po osušení je šablona připravena k uchycení do stroje. Následně se přes šablonu protlačuje stěrkou barva na textil. Pro kvalitnější překrytí je občas nutné opakované protlačení barvy. Proces se provede stejným způsobem pro každou barvu. Jakmile je textil potištěn, je vložen do tepelného tunelu, kde dojde k jeho vysušení a zafixování na textil. Šablona je po vymytí připravena pro další použití.

Speciální barvy

Hledáte něco netradičního? Zabýváme se také potiskem barvami, které vytvářejí zajímavé světelné, nebo 3D efekty. Potisk můžeme metodou sítotisku zrealizovat stříbrnou, zlatou, perleťovou nebo třeba reflexní barvou.

Další novinkou jsou barvy, které mění odstín podle úhlu pohledu, barvy které reagují na teplo a barvy viditelné pod UV světlem. Pro více informací se na nás neváhejte obrátit.

Tiskové efekty si můžete vybrat z našeho vzorníku. Vybrat si můžete z měnících se barev Multichrom a perleťových barev Multishine.

Výhody sítotisku

Výhodou sítotisku je to, že barva je přímo nanesena na textil a je prakticky neodstranitelná. Naše barvy jsou kvalitní a barevnost motivu je výborná i při několika desítkách oprání. Při potisku většího množství textilu stále stejným motivem se lze dostat na výhodné ceny. Další výhodou je potisk motivu dle přesně definovaných barev dle Pantone.

Nevýhody sítotisku

Vysoká cena při menším množství. Prakticky se nevyplatí tisk na 1-5 ks z důvodu náročné předtiskové přípravy. Další nevýhodou je potisk na různé druhy umělých materiálů (montérky, sportovní trička atd.), kde nemusí dojít ke 100% překrytí barvou.

Video potisku sítotiskem

Potisk triček pomocí sítotisku jsme pro vás i natočili. Krátké video si můžete prohlédnout na našem blogu v článku Potisk textilu v praxi - sítotisk.

sítotisk skautský tábor sítotisk mup sítotisk metro

Transferový potisk

Technologie využívá principu sítotisku. Netiskne se však přímo na textil, ale na speciální transferový papír a až následně se motiv za vysokého tlaku a teploty (až 190°C) fixuje na textil.

Výhody transferu

Výhodou transferu je možnost aplikace na více druhů textilních materiálů při zachování dokonalého krytí textilu motivem. Transfer lze aplikovat i na sportovní trička. Aby se motiv při větším namáhání nepotrhal, přidáváme do barvy směs pro zvýšení pružnosti motivu. Zde bychom rádi upozornili, že motiv se na textilu nestane natahovací, ale nebude tak náchylný na poškození. Další výhoda transferu tkví v tom, že je možné tisknout velmi tenké kontury, detaily loga a vícebarevné motivy i na textil, který nemá 100% kvalitní a vybroušený povrch. Linky a jiné detaily tak „neuhnou“. Další výhodou je možnost tisku dle přesně definovaných barev Pantone.

Nevýhody transferu

Prakticky se jedná o stejně náročnou předtiskovou přípravu jako u sítotisku a tudíž je tato technologie vhodná pro vyšší počet kusů. Pro někoho může být transfer překážkou v tom, že motiv je na textil zažehlen. Jedná se o fólii a motiv tak není přirozený, jako je tomu u sítotisku. Doporučujeme praní na max. 40°C, praní naruby a motiv nepřežehlovat.

transfer praha transfer wrc transferový potisk na softshellové bundy

Flexová fólie (řezaná grafika)

Metoda flex, neboli řezaná grafika je technologie, kterou se tisknout jednoduché jednobarevné motivy. Motiv se nejprve vyřeže pomocí řezacího plotru na předem vybranou barvu fólie. Po vyřezání se odstraní přebytečná fólie a zůstane pouze motiv. Takto připravená fólie se zažehlí při vysokém tlaku a teploty na textil.

Výhody flexové fólie

Velkou výhodou je nenáročná předtisková příprava a vysoká odolnost vůči poškození. Hodí se například na potisk pracovních oděvů v menších počtech, nebo se touto metodou tisknou takové motivy, které se na oděvu často mění. Typickým příkladem je potisk triček, mikin, dresů a jiného textilu jménem, nebo číslem. Fólie má výborné krytí a lze ji aplikovat i na hrubší textil, např. fleecové mikiny, nebo montérky. Lze tisknout také plnobarevné motivy - způsob přípravy motivu je popsán níže (Plnobarevná řezaná grafika).

Fólie na potisk jednobarevné Fólie na potisk glitry

Nevýhody flexové fólie

Tenká fólie, která na hrubším materiálu kopíruje povrch textilu. Je nutné dodržovat praní na max. 40°C, nepoužívat aviváž, prát naruby a motiv nepřežehlovat. Vzhledem k tomu, že motiv je do fólie vyřezán na plotru a následně se odstraňuje přebytečná fólie, není možné tisknout drobné detaily. U těchto detailů by mohlo dojít k jejich odstranění spolu s přebytečnou fólií. Lze vybírat pouze ze vzorníku barev fólií, nelze tisknout podle Pantone.

Video aplikace fólie

Potisk touto technologií jsme pro vás i natočili. Krátké video si můžete prohlédnout na našem blogu v článku Potisk textilu v praxi - řezaná grafika.

Flex ZDRSEM.cz Flex Raccoon

Plnobarevná řezaná grafika

Tato metoda se liší od předchozí (Flexová fólie) tím, že než dojde k vyřezání motivu na plotru, vytiskne se na fólii požadovaný motiv. Až jakmile je motiv vytisknut, dochází k vyřezání obrazce na plotru. Po vyřezání a odstranění přebytečné fólie je motiv připraven pro aplikaci na textil. Stejným způsobem jako u předchozí metody řezané grafiky se i v tomto případě fixuje za vysokého tlaku a teploty pomocí termolisu.

Výhody plnobarevné řezané grafiky

Díky snadnější předtiskové přípravě je potisk triček možný již od menšího množství kusů. Tisknout lze i složité barevné obrázky a fotografie. Oproti předchozí technologii digitálního potisku lze touto metodou úspěšně tisknout kromě triček i na nebavlněné materiály, pracovní montérky, bundy a jiné oblečení. Potisknutý obrázek je pevně zafixovaný a stálobarevný.

Nevýhody plnobarevné řezané grafiky

Nevýhody jsou podobné jako u flexové fólie. Je nutné dodržovat praní na max. 40°C, nepoužívat aviváž, prát naruby a motiv nepřežehlovat. Stejně tak není možné tisknout složité detaily, které by se mohly odstranit z podkladové fólie při odstraňování přebytečné fólie.

Digitální transfer Zentiva transfer hc vsetín

Flocková fólie (řezaná grafika)

Způsob aplikace flockové fólie je obdobný jako u flexové fólie. Tyto dvě fólie se liší v povrchu. Flexová fólie je hladká, zatímco flocková má na sobě drobné chloupky a na dotyk působí jako samet. Pokud se tiskne na hladký textil, motiv vystupuje nad povrch textilu a vytváří dojem 3D loga.

Výhody flockové fólie

U flocková fólie je stejně jako u flexové méně náročná předtisková příprava, vysoká odolnost, trvanlivost a stálobarevnost. Aplikaci lze provádět na trička, mikiny, čepice i montérky. Doporučujeme praní na max. 40°C, praní naruby a motiv nepřežehlovat.

Nevýhody flockové fólie

Podobné jako u Flexu, čili výběr barev ze vzorníku, který je u flockové fólie omezenější a nemožnost tisknout dle Pantone barev. Touto metodou nelze tisknout vícebarevné motivy.

Flock truhlářství Flock Rosa kamenolom

Digitální potisk

Digitální tiskárna je moderní zařízení převážně na potisk triček, kde motivy mohou být složité mnohobarevné obrázky. Tiskárnu na trička si lze představit jako klasickou domácí tiskárnu, ale ve větším provedení, kde se do tisku pošle motiv a tiskárna ho na tričko jednoduše natiskne.

Výhody digitálního potisku

Výhodou digitálního potisku je nenáročná předtisková příprava a možnost tisku složitých barevných obrázků a motivů již od menšího množství kusů. Touto metodou lze tisknout i barevné fotografie. Barva se do textilu „vsákne“ a na omak působí téměř jako by na textilu žádný potisk nebyl.

Nevýhody digitálního potisku

Barvy nejsou 100% výrazné. Sytost barev záleží na materiálu na který se motiv aplikuje. Potisk na trička ze 100% bavlny má nejlepší výsledky a motiv je výrazný. Čím více polyesteru však textil obsahuje, tím víc motiv ztrácí na sytosti. Pokud požadujete tisk složitého barevného motivu na textil z umělých vláken (mikiny, montérky, bundy), doporučujeme tisk řezanou grafikou. Další nevýhodou je výrazně vyšší cena při potisku na černý textil a to z důvodu nutné penetrace speciálním podkladovým nátěrem.

Video potisku digitální tiskárnou

Potisk triček digitální tiskárnou jsme pro vás i natočili. Krátké video si můžete prohlédnout na našem blogu v článku Potisk textilu v praxi - digitální potisk.

Digitál Sapeli Digitál Medicafe Digitál Fleret

Speciální barvy a tiskové efekty

Metalické barvy

Kromě standardních barev a barev míchaných dle Pantone nabízíme také potisk metalickými barvami, které přidají motivu na atraktivitě. Pokud tedy hledáte něco netradičního, můžete logo nebo nápis příjemně oživit stříbrnou nebo zlatou barvou. Tyto barvy obsahují drobné částečky, které vytváří jemné odlesky. Tisk zlatou a stříbrnou barvou je možné aplikovat pomocí sítotisku, transferu i řezané grafiky.

Reflexní potisk

Pro zvýšení bezpečnosti za snížených světelných podmínek nabízíme potisk reflexní fólií. Jedná se o jednobarevnou stříbřitě šedou fólii s reflexními vlastnostmi. Reflexní fólií můžeme provádět potisk triček, mikin, bund a pracovních oděvů. Je však třeba upozornit na to, že reflexní potisk je pouze doplňkem oděvu a jeho aplikací se daný oděv neodpovídá normě EN ISO 20471:2013 (oděvy s vysokou viditelností). Může však posloužit jako doplněk k reflexním oděvům splňující normu.

Reflexní potisk ICOM reflexní potisk

Neonové barvy a glitry

Další možností jak oživit potisk je neonovou barvou nebo glitrem. Stejně jako u reflexního potisku se i v tomto případě jedná o speciální typ odolné fólie, která se na textil aplikuje za vysokého tlaku a teploty (Flexová fólie). Používání výrazných barev je v současné době trend u výrobců pracovních oděvů. U nás najdete v těchto barvách pracovní montérky SIRIUS BRIGHTON, které je možno doplnit logem v neonové barvě.

Potisk na ručník nebo osušku

Máte příliš složitý barevný motiv, který nejde vyšívat a hledáte způsob, jak ho dostat na ručník nebo osušku? Pak vám nabízíme plnobarevný sublimační tisk ve fotografické kvalitě do předem natkané 9 cm vysoké bordury. Výhodou této aplikace je, že lze kvalitně zachytit i malé detaily - čitelný je i 0,5 mm vysoký text. Takto potištěný obrázek lze prát bez omezení a i po několika desítkách oprání je potisk stále hezky barevný. Nedoporučujeme používat savo a motiv přežehlovat.

Tiskneme na ručníky 50x100 cm a osušky 70x140 cm. Ručníky jsou vyrobeny ze 100% bavlny, bordura polyester. Barvy: bílá, tmavě žlutá, fuchsiová, světle modrá, královská modrá, tmavě modrá, světle zelená, tmavě zelená, tmavě šedá, černá.

Jak správně zadat podklady tisku se dozvíte zde.

Potisk na borduru

Jak se starat o potištěný textil

Potištěný textil je vždy nejlepší prát v ruce. Samozřejmě ne každému se chce trávit čas u praní a jednodušší je tričko hodit rovnou do pračky. Pokud už je tomu tak, zkuste dodržovat alespoň tyto základní pravidla: perte naruby na max. 40°C, nežehlete motiv a nevystavujte ho nepřirozenému namáhání, natahování a poškození ostrými předměty. U řezané grafiky nepoužívejte při praní aviváž. Vždy však ošetřujte textil i podle pokynů výrobce textilu, které jsou uvedeny na štítku na oděvu.

 

Dotazy zodpoví a cenovou nabídku na míru připraví:
Katarína Kozáková (CZ, SK)
+420 739 054 455
potisk@dobrytextil.cz