• +420 608 330 123 (zákaznická podpora, 7-15:30)
  • +420 739 054 455 (potisk a výšivka)
  • obchod@dobrytextil.cz

Kategorie


Cena dopravy

Cena dopravy

Koronavirus Covid-19 - Ochrana před virovým onemocněním

Virová onemocnění dokáží pořádně znepříjemnit život. Když se nakazíte chřipkou, cítíte se slabí, prakticky nepoužitelní pro běžný život a musíte to pěkně vyležet. V době chřipkových epidemií se musí zvláště zdravotnický personál co nejlépe chránit před nakažením. Tím, že ochrání sebe, zabraňuje také dalšímu šíření nemoci.

Roušky a respirátory

Co je virus všeobecně

Virus je velmi malý nebuněčný organismus, který balancuje na hranici mezi živou a neživou hmotou. Dokáže se rozmnožovat pouze uvnitř hostitelské buňky. Obsahuje bílkovinu (obal) a genetickou informaci v podobě DNA nebo RNA. Viry jsou tak malé, že je lze pozorovat pouze elektronovým mikroskopem a jejich výskyt se nejčastěji odhaluje přítomností protilátek v těle nakaženého.

Co je to Koronavirus (Coronavirus)

Je to čeleď virů, do které spadají 4 různé podčeledi způsobující onemocnění zvířat i lidí. Zpravidla se jedná o běžné druhy nachlazení, ale už se objevily i závažnější onemocnění způsobená těmito viry. Například v roce 2002 to byl SARS a o deset let později v roce 2012 se objevil MERS.

Covid-19

Zatím nejnovější případ závažnějšího průběhu nemoci způsobuje od konce roku 2019 nový typ viru Covid-19, který se objevil na rybím trhu v čínském městě Wu-Chan a jeho okolí, na které byla uvalena karanténa. Virus je přenosný i z člověka na člověka.

Je nutné podléhat panice?

Nikoli. Ale je nutné dodržování základní hygieny a dodržování vydaných pokynů.

Jaké jsou příznaky nákazou Covid-19?

Prakticky stejné jako u klasické chřipky - zvýšená teplota, kašel, zhoršené dýchání a celková únava. Větší problémy mají lidé se sníženou imunitou (staří a chronicky nemocní). U takových pacientů může vést k infekci a zápalu plic, selhání ledvin nebo dokonce smrti.

Jak se před virovou infekcí ochránit?

Pokyny pro zdravotnický personál, který může přímo přijít do kontaktu s virem. Tito zdravotníci musí chránit své oči a to uzavřenými brýlemi nebo celoobličejovými štíty a maskami, dále pak používají rukavice, voděodolné oděvy a respirátory. Ty musí splňovat minimálně třídu FFP3 (popř. musí podléhat USA standardu N95).

Ochrana celého těla pro zdravotníky

Aby oděvy zabránily přenosu infekce na zdravého člověka, musí splňovat normu EN 14126. Jedná se například o Jednorázový ochranný overal Tyvek® Classic Xpert.

Ochranné rukavice

Jako ochrana před viry slouží speciální gumové rukavice. Ty musí splňovat normu EN 341-2:2015 a zároveň vyhovět také testu ISO 16604:2004 (metoda B). Například nitrilové rukavice ANSELL SOL-VEX 37-676.

Přečtěte si, jak správně vybrat pracovní rukavice. Máme pracovní rukavice do každého oboru.

Respirátory

Je rozdíl mezi rouškou a respirátorem?

Běžné roušky

Klasickým mýtem je, že obyčejná rouška vás ochrání před nákazou.

Obyčejné roušky nemohou zabránit nakažení zdravého člověka nemocným jedincem. Mohou pomoci pouze naopak, když je nosí nemocný a snižuje tím pravděpodobnost nákazy druhých. Zabraňují tedy pouze průniku zevnitř ven a je nutné je často měnit. Pokud jste nemocní a nechcete nakazit ostatní, můžete si tedy pořídit i tyto obyčejné jednorázové roušky.

Respirátor - jediný prostředek, který vás spolehlivě ochrání

Naopak faktem je, že respirátory zabraňují nákaze zvenku. U respirátorů ale vždy vybírejte podle filtrační třídy. Spolehlivě fungují ty s označením FFP3, částečně pak i FFP2. Například Respirátor 3M AURA 9332+. Jedná se ale vždy o respirátory na jedno použití (tzn. maximálně jedna pracovní směna). Po tomto použití je potřeba s nimi zacházet jako s biologickým odpadem a neskladovat je pro další použití, ale neprodleně zlikvidovat. Vždy také dbejte na správné nasazení a těsnění respirátoru. Muži by měli být oholení, protože vousy (a to i krátké) výrazně snižují utěsnění a tím výrazně snižují schopnost ochrany.

 

 

 Ověřeno našimi zákazníky

98% zákazníků doporučuje náš obchod.

→ Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz
Jak jsou recenze shromažďovány?

Jelikož tyto montérky máme v práci, takže spokojenost. Kvalita materiálu dobrá.

Ověřený zákazník, 05 .07. 2020
****

spokojena

Ověřený zákazník, 05 .07. 2020
*****

spokojen

Ověřený zákazník, 05 .07. 2020
****