Kategorie


Cena dopravy

Cena dopravy

Výměna a vrácení zboží

Anketa

O jaký sortiment bychom měli rozšířit nabídku?

11% Obuv

Jak odstranit skvrny od čaje?

Pokud si nedokážete představit ráno bez čaje nebo si odpoledne vychutnáváte rádi čajovou siestu, budou se vám určitě hodit rady na odstranění čajové skvrny z látky. Někdy stačí opravdu málo a horký čaj se rozlije na nový ubrus nebo oblíbené tričko.

Čaj jedině s citrónem

Na skvrny od čaje skvěle zabírá klasický citrón. Potřete skvrnu rozkrojeným citrónem nebo na skvrnu rovnou šťávu z citrónu nakapejte a následně promněte látku jemně v rukách. Pokud skvrna zcela nepustila, namočte ji ještě na několik hodin do vlažné vody s pracím prostředkem a následně vyperte v pračce.

 

Sůl nad zlato

Pokud nemáte doma právě citrón, určitě najdete trošku soli. Namočte textilii do vody, rozprostřete na rovnou plochu a skvrnu od čaje posypte solí. Vmačkejte sůl do textilii a nechte působit několik hodin či přes noc. Následně vyperte klasickým způsobem.

 

Peroxid vodíku

Pokud máte doma peroxid vodíku, nebojte se sáhnout i po něm. Nejprve však vyzkoušejte na nějakém méně viditelném místě, zda nepoškodí barevnost látky. Naneste trošku peroxidu na vatový tamponek a potřete jím skvrnu. Nechte působit 10–15 minut a poté dejte vyprat do pračky na běžný prací program.

 

Žlučové mýdlo

Žlučové mýdlo je největší bojovník s jakýmikoliv skvrnami, takže po něm určitě sáhněte i v tomto případě. Jednoduše látku namočte, potřete žlučovým mýdlem a nechte chvíli působit. Následně vyperte látku běžným způsobem v automatické pračce.

Pokud se vám nepodařilo skvrny odstranit ani jedním způsobem, tak nezoufejte a kupte si prostě nový kousek oblečení, který vám udělá radost.

 

Tyrkysová Limetková Oranžová Pracovní kraťasy 4TECH (Šedá / černá | 48) Kotníková treková obuv CXS GOTEX MONT BLANC
Trička bez potisku Sportovní oblečení Dětské oblečení Pracovní oděvy Obuv

 

Mohlo by Vás také zajímat:

Jak odstranit make-up z oblečení?
Jak odstranit mastnotu z oblečení?
Jak odstranit skvrny od červené řepy a zelí
Jak odstranit skvrny od červeného vína z oblečení?
Jak odstranit vosk z oblečení
Jak dostat žvýkačku z oblečení
Jak odstranit propisku z textilu
Jak vyčistit krev z oblečení
Jak odstranit skvrny od deodorantu a potu?
Jak vyčistit koženou bundu
Jak odstranit plíseň z oblečení
Jak se zbavit skvrn od rzi na textilu
Jak se zbavit skvrn od pryskyřice (smoly, smůly) na textiluVýprodej