Ještě nejste naším registrovaným zákazníkem? Zaregistrujte se a získejte zdarma e-book, který Vám pomůže udržet oblečení stále jako nové.
Zákaznická podpora
+420 608 330 123
(Po-Pá, 7-15:30)
Potisk a výšivka
+420 739 054 455
(Po-Pá, 7-15:30)
Nakupte ještě za 2 000 Kč
a dopravu máte zdarma
0 0 Kč
s DPH

Poradna 17. 12. 2020

Jak zabalit dárek

Pokud jste si mysleli, že výběr vánočních dárků je ta nejtěžší část v předvánočním čase, čeká vás ještě minimálně stejně náročný úkol – jejich zabalení. S našimi jednoduchými tipy vám balení dárků půjde od ruky, a pokud Vás dříve nebavilo, může se stát příjemným zpestřením adventního času.


Nepodceňte výběr správného balícího materiálu a přinejlepším využijte vše, co máte doma, popřípadě skočte do obchodu pro papír, stuhy a další nezbytnosti.

Najděte si rovné místo (například stůl či podlahu), kde se Vám bude dobře balit, a připravte si vše potřebné ze seznamu níže.

Jak zabalit dárekCo budete potřebovat:

 • balicí papír
 • lepicí páska
 • krabičky/krabice
 • stuhy/provázky
 • nůžky
 • děrovačka

Postup při balení dárků:

Připravte si dárky

Nejprve si dárky rozdělte podle toho, komu je chcete dát a dávejte pozor na to, aby se nepomíchaly. Aby třeba babička nedostala trenýrky a Váš milovaný naslouchátko :)
Nezapomeňte odstranit všechny cenovky, popřípadě je přepište černým fixem. Myslete však na to, že pokud se dotyčnému nebude Vámi vybraný dárek líbit a bude jej chtít vrátit, může nastat problém.
Nachystejte si na dárek krabičku, pokud jste jej takto již zakoupili nebo využijte tu, kterou máte doma z jiného produktu. Ušetříte nejen životní prostředí, ale i peníze. Pokud žádnou krabičku nemáte, zabalte výrobek samostatně, bez krabičky.

Balení dárků

 • Nastříhejte si malé útržky lepicí pásky.
 • Rozprostřete si balicí papír na rovnou plochu vnitřní částí nahoru a doprostřed položte dárek v krabičce.
 • Papír by měl mít přibližně dvojnásobnou délku než dárek. Myslete však i na to, že dárek musí být zabalen ze všech stran. Nechte si proto rezervu nejen na bocích, ale i na horním a dolním okraji balicího papíru.
 • Jakmile máte nachystanou vhodnou velikost balícího papíru, ustřihněte jej, dárek jím obalte z obou stran a přelepte přebývající lem balicího papíru lepicí páskou.
 • Na horní straně přeložte přebývající kratší stranu balicího papíru směrem dovnitř, aby obepnul oba rohy krabičky, čímž vytvoříte ostrý špičatý konec na obou stranách. Oba tyto špičaté konce přehněte naproti sobě a připevněte lepicí páskou. Pokračujte stejně i na protilehlém konci.
 • Pokud Vám kdekoli papír přečnívá, jednoduše jej odstřihněte.
 • V případě, že balíte dárek nepravidelného tvaru, postupujte stejně jako v případě dárku v krabičce, namísto zabalení rohů však balicí papír zakončete opatrným zatočením obou konců, abyste získali tzv. „bonbon“.

Přidejte stuhu a věnování

Když už máte dáreček zabalený, je na čase přidat ozdobnou stuhu. Dárek položte tak, abyste měli jeho spodní část nahoře. Nachystejte si stuhu v délce přibližně 5x delší než je krabička a omotejte ji zespodu směrem nahoru tak, aby byly obě strany stuhy přibližně stejně dlouhé, překřižte je a pokračujte s omotáním druhé strany, až se dostanete na horní část, kterou máte dole. Poté krabičku otočte a ze stuhy vytvořte mašli. Použít můžete i nůžky a stuhu s nimi z vnitřní strany rychle natáhnout, vznikne tak efektní zvlněný povrch. Pokud nechcete vázat mašli ani vlnit stuhu, přilepte na dárek již zakoupenou mašličku či jiný doplněk. V případě výše zmiňovaného dárku ve tvaru „bonbonu“ stuhu připevněte na oba zatočené konce.


Napište věnování

Nakonec je třeba přidat jmenovku - buď jméno napište přímo na dárek nebo vytvořte jednoduchou visačku ze zbytků balicího papíru. Visačku vytvoříte tak, že si ze zbývajícího balicího papíru vystřihnete požadovaný tvar (srdíčko, obdélník, apod.), děrovačkou uděláte otvor a jím provlečete stuhu z dárku a lehce zauzlujete.

Máte hotovo

Když je váš první balíček hotový, zbytek dárků by měl být hračka. Inspirujte se našimi tipy a nebojte se využít vlastní kreativity, fantazii se meze nekladou.

A nezapomeňte – balení dárků si užívejte. Není totiž důležitý perfektně zabalený dárek, ale to, že udělá radost obdarovanému.

Prohlédněte si naše tipy na dárky pro muže nebo pro ženy. A víme si rady i s dárkem pro babičku.


Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli

Rubrika

PoradnaAutor článku
Monika Bečková Hloušková


Komentáře

Lída 25. 8. 2021

Děkuj za tipy! Já mám pro letošek většinu dárků nakoupenou :-D a právě je balím, ráda k tomu využívám právě krabičky, které vydrží a jsou praktické svým využitím. Snažím se je využívat právě i na textilní dárky, jako třeba sportovní kalhoty pro manžela nebo i klobouk, který jsem tentokrát u vás kupovala pro tátu. Ráda nakupuju i vouchery na zážitky. Letos padla volba na Kurz Sushi v Brně. Vždycky vyrábím dárkové obálky, ale letos si práci nejspíš usnadním a bude taky krabička. :-D

Napsat komentář

Články, které by vás mohly zajímat 9

Jak vybrat správné pracovní oblečení?

Jak vybrat správné pracovní oblečení?

Ať už jste domácí kutil nebo profesionál pracující v náročném provozu, oceníte kvalitní pracovní oblečení, které vám…

Číst více

Jak odstranit sliz z oblečení?

Jak odstranit sliz z oblečení?

Sliz je již nějakou dobu mezi dětmi hitem. Co je ale oblíbenou hračkou dětí, stává se často noční můrou pro jejich…

Číst více

Jak odstranit skvrny od ořechů

Jak odstranit skvrny od ořechů

Ořechy jsou zdravé a mají skvělou chuť. Při sbírání a loupání ořechů se můžete snadno zašpinit a tyto skvrny je pak…

Číst více

5 halloweenských kostýmů na poslední chvíli

5 halloweenských kostýmů na poslední chvíli

Chystáte se na halloweenský večírek a nechce se vám kupovat, půjčovat ani vyrábět drahé kostýmy? Nevadí. Pokud máte jen…

Číst více

Znáte módní styly?

Znáte módní styly?

Nesmrtelné i nové módní styly. Moderní trendy a doba udávají způsob, jakým se můžeme oblékat. Někdo se jimi řídí, někdo…

Číst více

Dvě generace, jeden outfit

Dvě generace, jeden outfit

Máte pocit, že máma a dcera nemůžou nosit stejné oblečení? Zkusíme vás přesvědčit o opaku. Je totiž spousta oblečení,…

Číst více

Jak nosit tepláky? Jde to i stylově

Jak nosit tepláky? Jde to i stylově

Možná jste si všimli, že na ulicích dnes můžeme vidět mnohem více lidí v teplácích. Díky současnému trendu uvolněné a…

Číst více

8 tipů, jak nosit bílé tričko

8 tipů, jak nosit bílé tričko

Všimli jste si někdy, jak často plníme naše skříně stále novými kousky, které se k sobě vůbec nehodí? V dnešní době…

Číst více

Jak vyčistit skvrny od hypermanganu

Jak vyčistit skvrny od hypermanganu

Dezinfekce je pro zdraví nesmírně důležitá. Jedním ze skvělých antiseptických prostředků je i hypermangan. Ten má ale…

Číst více