Vážení zákazníci, z technických důvodů systému může dojít k prodloužení termínů dodání u Vašich objednávek. Na nápravě pracujeme. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Ještě nejste naším registrovaným zákazníkem? Zaregistrujte se a získejte zdarma e-book, který Vám pomůže udržet oblečení stále jako nové.
Zákaznická podpora
+420 608 330 123
(Po-Pá, 7-15:30)
obchod@dobrytextil.cz
Potisk a výšivka
+420 739 054 455
(Po-Pá, 7-15:30)
potisk@dobrytextil.cz
K tomuto nákupu získáváte
DOPRAVU ZDARMA

Poradna 17. 12. 2020

Jak zabalit dárek

Pokud jste si mysleli, že výběr vánočních dárků je ta nejtěžší část v předvánočním čase, čeká vás ještě minimálně stejně náročný úkol – jejich zabalení. S našimi jednoduchými tipy vám balení dárků půjde od ruky, a pokud Vás dříve nebavilo, může se stát příjemným zpestřením adventního času.


Nepodceňte výběr správného balícího materiálu a přinejlepším využijte vše, co máte doma, popřípadě skočte do obchodu pro papír, stuhy a další nezbytnosti.

Najděte si rovné místo (například stůl či podlahu), kde se Vám bude dobře balit, a připravte si vše potřebné ze seznamu níže.

Jak zabalit dárekCo budete potřebovat:

 • balicí papír
 • lepicí páska
 • krabičky/krabice
 • stuhy/provázky
 • nůžky
 • děrovačka

Postup při balení dárků:

Připravte si dárky

Nejprve si dárky rozdělte podle toho, komu je chcete dát a dávejte pozor na to, aby se nepomíchaly. Aby třeba babička nedostala trenýrky a Váš milovaný naslouchátko :)
Nezapomeňte odstranit všechny cenovky, popřípadě je přepište černým fixem. Myslete však na to, že pokud se dotyčnému nebude Vámi vybraný dárek líbit a bude jej chtít vrátit, může nastat problém.
Nachystejte si na dárek krabičku, pokud jste jej takto již zakoupili nebo využijte tu, kterou máte doma z jiného produktu. Ušetříte nejen životní prostředí, ale i peníze. Pokud žádnou krabičku nemáte, zabalte výrobek samostatně, bez krabičky.

Balení dárků

 • Nastříhejte si malé útržky lepicí pásky.
 • Rozprostřete si balicí papír na rovnou plochu vnitřní částí nahoru a doprostřed položte dárek v krabičce.
 • Papír by měl mít přibližně dvojnásobnou délku než dárek. Myslete však i na to, že dárek musí být zabalen ze všech stran. Nechte si proto rezervu nejen na bocích, ale i na horním a dolním okraji balicího papíru.
 • Jakmile máte nachystanou vhodnou velikost balícího papíru, ustřihněte jej, dárek jím obalte z obou stran a přelepte přebývající lem balicího papíru lepicí páskou.
 • Na horní straně přeložte přebývající kratší stranu balicího papíru směrem dovnitř, aby obepnul oba rohy krabičky, čímž vytvoříte ostrý špičatý konec na obou stranách. Oba tyto špičaté konce přehněte naproti sobě a připevněte lepicí páskou. Pokračujte stejně i na protilehlém konci.
 • Pokud Vám kdekoli papír přečnívá, jednoduše jej odstřihněte.
 • V případě, že balíte dárek nepravidelného tvaru, postupujte stejně jako v případě dárku v krabičce, namísto zabalení rohů však balicí papír zakončete opatrným zatočením obou konců, abyste získali tzv. „bonbon“.

Přidejte stuhu a věnování

Když už máte dáreček zabalený, je na čase přidat ozdobnou stuhu. Dárek položte tak, abyste měli jeho spodní část nahoře. Nachystejte si stuhu v délce přibližně 5x delší než je krabička a omotejte ji zespodu směrem nahoru tak, aby byly obě strany stuhy přibližně stejně dlouhé, překřižte je a pokračujte s omotáním druhé strany, až se dostanete na horní část, kterou máte dole. Poté krabičku otočte a ze stuhy vytvořte mašli. Použít můžete i nůžky a stuhu s nimi z vnitřní strany rychle natáhnout, vznikne tak efektní zvlněný povrch. Pokud nechcete vázat mašli ani vlnit stuhu, přilepte na dárek již zakoupenou mašličku či jiný doplněk. V případě výše zmiňovaného dárku ve tvaru „bonbonu“ stuhu připevněte na oba zatočené konce.


Napište věnování

Nakonec je třeba přidat jmenovku - buď jméno napište přímo na dárek nebo vytvořte jednoduchou visačku ze zbytků balicího papíru. Visačku vytvoříte tak, že si ze zbývajícího balicího papíru vystřihnete požadovaný tvar (srdíčko, obdélník, apod.), děrovačkou uděláte otvor a jím provlečete stuhu z dárku a lehce zauzlujete.

Máte hotovo

Když je váš první balíček hotový, zbytek dárků by měl být hračka. Inspirujte se našimi tipy a nebojte se využít vlastní kreativity, fantazii se meze nekladou.

A nezapomeňte – balení dárků si užívejte. Není totiž důležitý perfektně zabalený dárek, ale to, že udělá radost obdarovanému.

Prohlédněte si naše tipy na dárky pro muže nebo pro ženy. A víme si rady i s dárkem pro babičku.


Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli

Rubrika

Poradna Tipy na dárkyMonika Bečková Hloušková
Autor článku
Monika Bečková Hloušková
Autor článku
Monika Bečková Hloušková

Do společnosti Dobrý textil jsem nastoupila už v roce 2017. Nejdříve jsem začala pracovat jako součást zákaznické podpory a vyřizovala jsem také objednávky. Postupně jsem se ale stále více začala věnovat psaní článků na blog a správě produktů. Nakonec jsem tedy zákaznickou podporu opustila a naplno se nyní věnuji produktovému managementu a marketingu.Komentáře

Lída 25. 8. 2021

Děkuj za tipy! Já mám pro letošek většinu dárků nakoupenou :-D a právě je balím, ráda k tomu využívám právě krabičky, které vydrží a jsou praktické svým využitím. Snažím se je využívat právě i na textilní dárky, jako třeba sportovní kalhoty pro manžela nebo i klobouk, který jsem tentokrát u vás kupovala pro tátu. Ráda nakupuju i vouchery na zážitky. Letos padla volba na Kurz Sushi v Brně. Vždycky vyrábím dárkové obálky, ale letos si práci nejspíš usnadním a bude taky krabička. :-D

Napsat komentář

Články, které by vás mohly zajímat 9

Psychologie barev - Jak nás barvy ovlivňují?

Psychologie barev - Jak nás barvy ovlivňují?

Barvy mají mnohem větší význam, než by se na první pohled zdálo – nejenže dotváří celkový estetický dojem, ale zásadně…

Číst více

Co vám nesmí letošní jaro chybět v šatníku?

Co vám nesmí letošní jaro chybět v šatníku?

Také se těšíte na teplé sluneční paprsky, které vás na jaře zahřejí na těle i na duši? A chcete je přivítat v novém…

Číst více

Co si obléct na jógu?

Co si obléct na jógu?

Je cvičení jógy vaším způsobem, jak si příjemně zacvičit a protáhnout své tělo nebo rovnou celou životní filosofií? Pro…

Číst více

Jak prodloužit životnost oblečení ve vašem šatníku?

Jak prodloužit životnost oblečení ve vašem šatníku?

Stává se vám, že nové oblečení dlouho nevydrží? Ztrácí svou barvu, srazí se, vytahá se nebo je jinak opotřebené?…

Číst více

Jak vyčistit skvrny od rajčat?

Jak vyčistit skvrny od rajčat?

Rajčata patří mezi nejoblíbenější zeleninu. V létě jsou sladká, voňavá a osvěžující. Hodí se do salátů, jsou skvělé ke…

Číst více

Ekologické praní? Jednoduché, účinné a šetrné především k vám

Ekologické praní? Jednoduché, účinné a šetrné především k vám

Možná už jste toho o ekologickém praní slyšeli víc než dost, ale zatím jste neměli odvahu některý z eko prostředků…

Číst více

Jak kombinovat barvy oblečení?

Jak kombinovat barvy oblečení?

Máte rádi barevné outfity, ale nejste si jistí, zda se k sobě barvy hodí? Máme jednoduchý návod, jak sladit různé…

Číst více

Jak se obléct do deště?

Jak se obléct do deště?

Prší a vy přesto musíte ven? Bojíte se, že vás déšť zastihne během procházky přírodou? Buďte připravení a zůstaňte v…

Číst více

Jak nosit čepici?

Jak nosit čepici?

Jsou čepice vaším oblíbeným módním doplňkem? Nebo máte pocit, že vám žádná na hlavě nesluší? Může to být špatným…

Číst více