Kategorie


Cena dopravy

Cena dopravy

Výměna a vrácení zboží

Anketa

O jaký sortiment bychom měli rozšířit nabídku?

11% Obuv

Jak se zbavit skvrn od pryskyřice (smoly, smůly) na textilu

Pryskyřice, lidově zvaná smola nebo smůla, sice krásně voní, jako suvenýr na oblečení si ji ale z lesa přinést nechceme.

Na pracovních oděvech nám tolik nevadí, zato dětské oblečení často vypadá na vyhození. Nezoufejte ale, existuje několik osvědčených postupů, jak pryskyřici z oděvů odstranit.

Prvním způsobem je polít skvrnu od smůly odlakovačem na nehty, nechat vsáknout, promnout mezi prsty a po chvíli důkladně vyprat žlučovým mýdlem nebo mýdlem s jelenem.

Místo odlakovače můžete použít i líh, terpentýn nebo technický benzín. Zkrátka co máte zrovna po ruce. Opět poté vyperte skvrnu žlučovým mýdlem.

Dalším způsobem, jak se smoly na oblečení zbavit, je namazat ji něčím mastným, klasicky máslem, sádlem nebo olejem. Promněte skvrnu mezi prsty, nechte chvíli působit a poté důkladně vyperte v mýdlové vodě.

Odlakovač nebo olej se výborně hodí i na odstranění pryskyřice z rukou. Důkladně mněte skvrny tak dlouho, než se pryskyřice rozpustí. Pak jen omyjte ruce mýdlem.

Posledním způsobem, jak pryskyřici odstranit, je přiložit na skvrnu ubrousek nebo savý papír a několikrát přežehlit horkou žehličkou. Smůla se teplem rozpustí a vsákne do ubrousku. Pro jistotu použijte několik vrstev, aby pryskyřice neprosákla až na spodní stranu žehličky.

Žehličku lze použít i v případě, že se skvrnu nepodařilo zcela odstranit odlakovačem nebo olejem.

 

Mohlo by Vás také zajímat:

Jak odstranit skvrny od čaje?

Jak odstranit make-up z oblečení?

Jak odstranit mastnotu z oblečení?

Jak odstranit skvrny od červené řepy a zelí

Jak odstranit skvrny od červeného vína z oblečení?

Jak odstranit vosk z oblečení

Jak dostat žvýkačku z oblečení

Jak odstranit propisku z textilu

Jak vyčistit krev z oblečení

Jak odstranit skvrny od deodorantu a potu?

Jak vyčistit koženou bundu

Jak odstranit plíseň z oblečení

Jak se zbavit skvrn od rzi na textilu

 

 

 

 

 Výprodej