• +420 608 330 123 (zákaznická podpora, 7-15:30)
  • +420 739 054 455 (potisk a výšivka)
  • obchod@dobrytextil.cz

Kategorie


Cena dopravy

Cena dopravy

Jak ušetřit na potisku triček

Zvažujete potisk triček a přemýšlíte, kde můžete ušetřit? Potisk triček nemusí být drahou záležitostí. Pokud plánujete potisknout trička pro svých 50 zaměstnanců, nebo klidně jen pro 10 dětí na tábor, můžete ušetřit i několik tisíc. Poradíme vám jak na to.

Výběr trička na potisk

V první řadě je potřeba vybrat vhodná trička. Na DobrýTextil.cz najdete široký výběr triček, která se lišíTiskneme jako vyšití střihem, počtem barev, materiálem, gramáží i povrchovou úpravou. Položte si otázku, pro jaký účel trička potřebujete. Budou nošena každý den, jen občas, nebo jsou určena na jednorázovou akci? Asi nemá smysl kupovat trička vysoké gramáže a se silikonovou úpravou povrchu pro víkendovou akci, nebo setkání spolužáků po letech. Taková trička vás vyjdou mnohem dráž a nakonec všem účastníkům zůstanou stejně ležet doma ve skříni. Naopak zaměstnanci by ve firemních tričkách měli vypadat upraveně a profesionálně. V takových případech se už vyplatí investovat do kvalitnějšího trička, případně polokošile.

Střihy triček mohou s cenou taky pěkně zamávat. U pánských triček toho výrobci moc nevymýšlejí a trička mají standardní rovný či přiléhavý střih v kombinaci s kulatým výstřihem, nebo výstřihem do tvaru písmena V. Dámy mají na výběr mnohem více střihů triček a cenové rozdíly jsou zde mnohem výraznější. Běžné dámské tričko lehce vypasovaného střihu vás vyjde na pár desetikorun, zatímco za střihově propracovanější dáte i přes sto korun. Opět byste měli zvážit, pro jakou příležitost nebo účel trička chcete a zda má smysl do nich investovat. Nejprodávanější modelové řady se vyrábí v pánské, dámské i dětské variantě. Jde o řadu Economy a Exclusive, trička Adler (Basic, Classic) nebo sportovní trička Fantasy. U těchto řad můžete pořídit trička stejných vlastností a barev pro všechny.

Je pro vás důležité sladění barev triček napříč pohlavím? Pak vybírejte trička od stejného výrobce. Název výrobce je vždy uveden přímo u produktu. Na výběr je až několik desítek barev. Rekordmany v počtu barev jsou u nás trička z biobavlny, která nabízíme ve 42 barvách.

Vybírat můžete také podle materiálu. Většina triček se vyrábí ve 100% bavlně, ale najdete u nás také trička v kombinaci bavlny a polyesteru. I zde byste měli zvážit účel použití. Pokud pořídíte silná bavlněná trička na sportovní teambuildingovou akci, pár korun jistě ušetříte, ale účastníci pravděpodobně moc nadšení nebudou. V tomto případě doporučujeme zvolit z nabídky sportovních triček, případně tílek.

Přečtěte si Podle čeho vybrat správné tričko?

Výběr technologie potisku

Se zvolením vhodné technologie vám rádi poradíme. Vždy je našim cílem vybrat takovou technologii, která je pro tisk na daný materiál trička nejlepší a cenově nejvýhodnější. Cenu potisku zpravidla ovlivňují tyto tři faktory: počet kusů, velikost potisku, barevnost potisku.

Počet kusů

Tak nějak se dá předpokládat, že čím více triček tiskneme, tím je cena výhodnější. S tím samozřejmě počítáme a počet kusů v nabídce vždy zohledňujeme. Chcete ale ještě lepší cenu? Pokud pořizujete trička pro vaše zaměstnance a už dnes víte, že budete potisk triček v budoucnu opakovat, zvažte, zda by nestálo za to pořídit pár kusů různých velikostí i do zásoby. Trička i po několika letech neztratí na kvalitě a kdykoliv je můžete využít jako reklamní dárek pro obchodní partnery nebo nové zaměstnance. V případě zájmu rádi připravíme nabídky pro různé počty kusů.

Velikost potisku

Velikost motivu má na cenu rovněž nemalý vliv. Nejlevnější jsou malé motivy do velikosti 10x10 cm, o něco dražší jsou motivy do 30x20 cm a nejdražší jsou pak motivy nad 30 cm. Opravdu ale potřebujete motiv přes celá záda, nebo by stačil nějaký menší na prso? Jestli chcete vybavit dospělé i děti tričky se stejným motivem, jsou dvě možnosti. První a dražší možností je, že se připraví dvě velikosti motivu, jedna pro potisk dospělých triček, druhá pro tisk na dětská trička. Bude to vypadat lépe, ale cena bude vyšší. Druhou a mnohem levnější variantou je, že se motiv přizpůsobí nejmenší velikosti triček, případně se zvolí nějaká ideální velikost a v této velikosti se motiv natiskne na všechna trička. Zkrátka a dobře, pokud chcete dosáhnout na nejlepší cenu, musí se tisknout jedna velikost motivu na všechny velikosti triček s ohledem na nejmenší velikost textilu.

Barevnost potisku

Posledním významným faktorem ovlivňujícím cenu potisku je počet barev v motivu. Čím barevnější motiv je, tím vyšší je cena potisku. Počet barev přímo souvisí i s velikostí motivu, tzn. nejvýhodnější cena bude u malého jednobarevného motivu. Velikostí motivu a počtem barev jde cena nahoru. Pokud máte omezený rozpočet, zvažte vypuštění některých barev z motivu, nebo rovnou tisk v jedné barvě.

Tyto tři faktory patří mezi nejvíce ovlivňující cenu potisku. Cenu však může ovlivnit i řada dalších faktorů: složitost motivu, tisk na nestandardní místo, použití speciálních barev (stříbrná, zlatá..), nutnost úpravy grafiky atd. Ale protože chceme spokojené a vracející se zákazníky, vždy se pro vás snažíme najít to nejlepší řešení. Více o metodách potisku triček najdete zde - Potisk triček, reklamního textilu a pracovních oděvů.

 

Dotazy zodpoví a cenovou nabídku na míru připraví:
Katarína Kozáková (CZ, SK)
+420 739 054 455
potisk@dobrytextil.czOvěřeno našimi zákazníky

95% zákazníků doporučuje náš obchod.

→ Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz
Jak jsou recenze shromažďovány?

Krásná, kvalitní trička. Barvy pestré a sedí perfektně,je delší, takže se dá zastrčit. Super jsem nadšená a určitě objednám znovu

Ověřený zákazník, 29 .01. 2020
*****

Velká spokojenost-kvalitní materiál i zpracování,za příznivé ceny.

Ověřený zákazník, 28 .01. 2020
****

Rychlé, levné, perfektní.

Ověřený zákazník, 21 .01. 2020
*****