Vážení zákazníci, kvůli zpožděným dodávkám zboží od výrobce James & Nicholson a Myrtle Beach Vás prosíme o trpělivost s doručením objednávek s tímto sortimentem. Předpokládaná expedice tohoto sortimentu je 2-3 týdny. Zboží od jiných výrobců expedujeme bez zpoždění. Děkujeme za pochopení.
Ještě nejste naším registrovaným zákazníkem? Zaregistrujte se a získejte zdarma e-book, který Vám pomůže udržet oblečení stále jako nové.
Zákaznická podpora
+420 608 330 123
(Po-Pá, 7-15:30)
Potisk a výšivka
+420 739 054 455
(Po-Pá, 7-15:30)
Nakupte ještě za 2 000 Kč
a dopravu máte zdarma
0 0 Kč
s DPH

Výrobci 8. 1. 2019

Logistické centrum společnosti Adler

Adler Czech, a.s. je největším tuzemským výrobcem a distributorem reklamního textilu a pracovního oblečení. Vývojové středisko a sídlo společnosti je v Ústí nad Labem, logistické centrum v Ostravě. A my vám ho nyní trochu představíme.


Jako dlouholetý obchodní partner společnosti Adler jsme dostali pozvání toto ohromné logistické centrum navštívit a nahlédnout mu pod “střechu“.

Prohlédněte si kompletní sortiment a nakupujte textil Adler za skvělé ceny. Chcete nahlédnout do zákulisí Adler? Pak čtěte dále.

Textilní výrobky, jako jsou trička, polokošile, mikiny i pracovní oblečení, si Adler nechává šít v řadě továren v asijských zemích od Číny, přes Laos či Bangladéš až po Turecko. Továrny jsou pod neustálou kontrolou společnosti Adler a nejsou zde zaměstnávány žádné děti! Právě naopak! Adler se spolu s mezinárodní charitativní nadací ADRA zapojil do pomoci vzdělávacímu centru Čalantika v Bangladéši. Zástupci společnosti Adler předali osmdesáti dětem školní uniformy a další školní pomůcky, zajistili jim na celý rok školné, denně teplý a výživný oběd, filtry pro výrobu pitné vody i edukativní výlet. Veškeré produkty Adler splňují nejpřísnější kritéria a nesou pečeť kvality BSCI, WRAP.

DobrýTextil je dlouholetý obchodní partner a držitel certifikátu Gold Partner.

Pokud si na DobrýTextil.cz objednáte zboží od výrobce Adler, jsou veškeré jeho produkty k nám odesílány z jejich moderního skladu v Ostravě. Stavba tohoto obrovského automatizovaného skladu se stala největším projektem roku 2015 a stála přes 50 milionů korun.

Toto logistické a skladovací centrum vzniklo teprve nedávno a to během pouhých šesti měsíců. Adler měl původně sklad v ostravské čtvrti Přívoz. Ten postavil v roce 2012, ale vzhledem k rychlému nárůstu obliby jeho produktů, už kapacitně nedostačoval a bylo nutné se přesunout do větších prostor.

Nová skladová a logistická hala má celkovou plochu téměř 19.300 m2 a umožňuje tak uskladnit až 300.000 balíků v regálové zóně. Do haly se vejde okolo 25 milionů kusů textilu.

Hala je také výjimečná svou výškou 15 metrů. Díky této výšce je možné mít pod střechou regály vysoké až 12,5 metru a uskladnit tak spousty textilu na co nejmenší ploše. Hala má také LED speciální inteligentní osvětlení (1,5 km světel řízených počítačem) a 600 protipožárních čidel jen ve skladové zóně. Denně se odtud odešle až 250 000 kusů textilu, což představuje zhruba 3 500 balíků. Za rok se zde vyexpeduje okolo 20 000 tun zboží.

Dokonalý systém příjmu, kompletace i expedice zboží

Adler dbá na kvalitu svých výrobků a tak uplatňuje na jedničku promyšlený systém příjmu a kontroly ušitého textilu. První kontroly se provádí už v asijských továrnách, kde má společnost vlastní lidi. Další z kontrol následuje po přepravě zboží do ČR. Po příjmu zboží v ostravském skladě se nejprve provádí kontrola celých krabic s textilem. Pokud má některá z přijatých krabic zjevné vady, například byla zničena při přepravě, tak se tato krabice označí a z příjmu vyřadí. U takto poškozených krabic se následně kontroluje obsah a počítají kusy.

Adler Czech příjem zboží

Další kontrola je namátková. Vezme se určitý vzorek textilu a provádí se kontrola shody s velikostními tabulkami, kontrola srážlivosti, odstínu barvy, střihu atd. U bezpečnostních oděvů se kontroluje, zda textil a bezpečnostní prvky, například reflexní pruhy, odpovídají požadovaným normám.

Jakmile je zboží zkontrolováno, může být naskladněno do předem určené pozice ve skladu. Jelikož regály dosahují ohromné výšky, jsou pro naskladnění a vyskladnění krabic z regálů využívány vysokozdvižné vozíky. Celá hala je rozdělena na dva hlavní úseky. Jeden z úseků je skladovací, druhý vychystávací. Aby byla expedice maximálně efektivní, zboží se podle prodejnosti doplňuje do vychystávacího úseku, kde probíhá kompletace objednávek.

Adler Czech skladování textilu

Každý druh, velikost a barva textilu má svou pozici. Textil je zde navíc uložen ne podle typu a barev, ale od nejprodávanějších kousků, po ty méně prodávané. V této části probíhá vychystávání jednotlivých objednávek podle pokynů řízených počítači. Jakmile se zboží vychystá, zboží se v plastové přepravní bedně pošle na dopravníku k závěrečné kontrole a zabalení.

A jak to funguje po technické stránce?

V ostravském centru je celý proces vyskladňování zboží řízen přes pokročilý DCIxWMS systém pro správu skladu od společnosti AIMTEC. Tento systém spojuje kombinaci různých logistických a informačních technologií přes programovatelný logický automat (PLC). Jedná se o ucelený systém používaný pro automatizaci procesů řízení výrobních a vychystávacích linek. Systém je plně propojený s podnikovým softwarem.

Adler Czech kompletace textilu

Zboží je vyskladňováno jak ze spádových regálů, tzv. Flow Racků, tak s využitím Kardex Shuttle systému. Identifikace přepravek se provádí pomocí RFID (čteček čárkových kódů), vozíků s navigací, automatizovaných dopravníků a uzavřených skladových systémů.

Kromě těchto systémů připravuje průběžně vývojové a programátorské oddělení společnosti Adler i vlastní aplikace, transakce a dohledová centra, která vedou k neustálému monitoringu procesů, dohledávaní a odstraňování “úzkých míst“, a tím k radikálnímu zvýšení produktivity a snížení chybovosti.

Adler Czech balení textilu

Moderní technologie zde umožňují proces expedice zboží k zákazníkovi maximálně urychlit. Díky tomu skvěle zmáknutému procesu a 100% fungující spolupráci jsme schopni vaši objednávku s textilem Adler dodat do 48 hodin.

Kompletní nabídku textilu Adler najdete zde.

Závěrečná kontrola a odeslání zboží

Jakmile je textil vychystán, přichází na řadu další kontrola, kdy pracovník ručně překontroluje veškerou objednávku. Z přepravek se balí textil už přímo do krabice, ve které putuje třeba do DobréhoTextilu :)

Poté na pásu odjíždí po dopravníku k opáskování. Po tomto procesu je připravena, společně s dalšími krabicemi k příjezdu kurýra, který krabice odveze na Depo.

Součástí logistické haly je i showroom kompletního sortimentu, kde si zákazník může textil „osahat“ a přesvědčit se o kvalitě, kterou Adler bezesporu dodává. Textil Adler je zkrátka kvalita za rozumnou cenu!

Adler Czech Showroom textilu


Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli

Rubrika

VýrobciAutor článku
Monika Hloušková


Komentáře

Zatím žádné názory


Napsat komentář

Články, které by vás mohly zajímat 9

ARDON SAFETY s.r.o.

ARDON SAFETY s.r.o.

Společnost ARDON SAFETY vznikla v roce 2000 a je přední velkoobchodní společností s pracovními oděvy, ochrannou a…

Číst více

BATA INDUSTRIALS®

BATA INDUSTRIALS®

Společnost Bata Industrials® je holandskou divizí největší obuvnické společnosti na světě Bata Shoe Organization, která…

Číst více

HALFAR®

HALFAR®

Společnost Halfar® se zabývá výrobou kvalitních reklamních i speciálních tašek, batohů, konferenčních desek a spoustou…

Číst více

Canis Safety a.s.

Canis Safety a.s.

Canis Safety a.s. je přední výrobce a dovozce pracovního i volnočasového oblečení. Přečtěte si tento článek a dozvíte…

Číst více

GUSTAV DAIBER GmbH

GUSTAV DAIBER GmbH

Společnost Gustv Daiber GmbH je v dnešní době jedním z předních výrobců reklamního textilu v Evropě. Výjimečná je…

Číst více

Společnost ADLER

Společnost ADLER

Společnost Adler®, s hlavním sídlem v Ústí nad Labem, vznikla v roce 2000 a je výrobcem značkového reklamního textilu…

Číst více